Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Pályázatok / GINOP 6.2.3 / Fejlesztési területek / 4. Intézményi környezeti centrum szintű munkacsoport - (IKCS)

4. Intézményi környezeti centrum szintű munkacsoport - (IKCS)

GINOP 6.2.3.-17-2017-00038 lemorzsolódás csökkentése a Szekszárdi Szakképzési Centrum tagintézményeiben - 2018/2019. és 2019/2020. tanévek

Szekszárdi SZC Vendéglátó Szakképző Iskolája

04. Intézményi környezeti centrum szintű munkacsoport - (IKCS)

Zárótanulmány

 

Az intézményi környezeti centrum szintű munkacsoportnak az elmúlt két tanév során programok, előadások, látogatások keretein belül az alábbi szakmai együttműködések valósultak meg külsős szervezetekkel:

Szakmai együttműködés  -Művelődési Központtal

Szakmai együttműködés – Múzeum

Szakmai együttműködés – Városi Könyvtár

Külső szervezet bevonásával megvalósuló rendezvény (közhasznú civil szervezetekkel való együttműködés)

Rendezvény a társadalom hasznos tagjává válás, nemzeti identitás erősítése, programokon részvétel – helyi önkormányzat)

Külső szervezet vagy szakember bevonásával megvalósuló rendezvények - (esélyegyenlőség - toleranciára nevelés, érzékenyítés a fogyatékossággal élők, ill. különböző kisebbséghez tartozó diákok iránt, a helyi közösség érzékenyítése tanulóink elfogadására tanulóink részvételével megvalósuló programok segítségével)

Ha valakinek nincs személyes kapcsolata látássérült emberekkel, nehezen tudja elképzelni, hogy hogyan él a mindennapokban egy vak vagy gyengénlátó személy: hogyan vezeti a háztartást, hogyan közlekedik, mit és hol tanul, milyen munkakörben dolgozik, hova jár szórakozni, sportol- vagy kézműveskedik-e, hogyan olvas, használja-e a számítógépet és a közösségi médiát, hogyan teremt kapcsolatokat, hogyan nevel gyereket, stb. Ez a megvalósított szemléletformáló program olyan élményeket, tapasztalásokat kínált tanulóinknak, amelyek által a résztvevők átérezhetik a vak és gyengénlátó emberek kiszolgáltatottságát, miközben megtudhatják, hogy hogyan képesek az élet különböző területein önállóan cselekedni, a kiszolgáltatottságukat csökkenteni, megszűntetni.

-Láthatatlan kiállítás megtekintése 2019.10.10 Ez az érzékenyítő program pontosan azt a célt szolgált, hogy bemutassuk tanulóinknak, így is lehet “teljes értékű” életet élni, csak néhány segédeszközzel többre van szükségük, mint másoknak.

Külső szervezet vagy szakember bevonásával megvalósuló rendezvények (drogprevenciós, egészségmegőrző, mentálhigiénés, szexuális felvilágosító program kialakítása, működtetése, kortársképzéssel és kortársak bevonásával)

Iskolai eseménybe, rendezvénybe szülők tájékoztatása, bevonása az iskola életébe

Szülői értekezlet

Szalagtűző

Fogadóóra

Vállalkozói Fórum

Ballagás

2018. szeptember 26.

2018. december 7.

2019. február 13.

2019. április 29.

2019. május 3.

2019. szeptember 25.

2019. december 13.

2020. február 5.

 

 

Külső szervezet vagy szakember bevonásával megvalósuló rendezvények (egészség és környezettudatos programok)

-      Szekszárdi Területi Vérellátó- Véradás 2019.12.06

Gyakorlati helyekkel, cégekkel, vállalatokkal, iparkamarákkal való együttműködés

A koronavírus elleni védekezés érdekében 2020. március 16-tól a közoktatási intézmények tantermen kívüli, digitális munkarendre tértek át. A Szekszárdi SZC Vendéglátó Szakképző Iskolája  az új munkarendnek megfelelően elsődlegesen távoktatási munkaformára váltott át.

A kapcsolattartás érdekében a tanulóknak, sülőknek, gondviselőnek szükséges, hogy folyamatosan kísérjék nyomon az e-Kréta rendszert, valamint a Centrum és a tagintézmények honlapjait, Facebook felületeit. A házi feladatot, valamint a heti tanrendet az e-Kréta rendszerben teszik a szaktanárok közzé. Az elsődleges értesítési rendszer továbbra is a KRÉTA. A tanulónak minden nap többször tájékozódnia kell feladataitokról. A KRÉTA rendszeren kívül más csatornán is keresi a tanár a tanulót. Az összes tanórából úgynevezett virtuális kurzust hoztak létre és vezetnek a tanárok a Google Tanterem alkalmazásban. Minden diák a saját Google bejelentkezésével tudja megtekinteni a virtuális Tanteremben kiadott feladatokat.

Az esetleges online tanórán kívül, minden tanárnak van egy kijelölt időszak, amikor rendelkezésre kell állnia, azonnal választ kaptok tőle kérdéseitekre írásban, szóban vagy online videókapcsolatban. Konzultációs időben az adott kurzusban előre megállapodott módon veheti fel a tanuló a kapcsolatot a tanárral. Minden esetben a tanár által a Google Tanteremben kínált lehetőségből választhatnak a tanulók csatornát a kapcsolatfelvételre. A csatorna lehet például telefon, sms, azonnali üzenetváltás Facebook Messenger, Google Hangouts, Discord,  Teams, Gmail vagy hivatali levelező, Google Tanterem bejegyzés, hozzászólás, stb.

A tanuló kötelessége, hogy minden tanítási napon aktívan részt vegyen, a házi feladatokat elvégezze, kérésre leadja azokat, tesztet írjon, hogy érdemjegyet szerezhessen órai munkára, beadandóra, dolgozatra, stb. A tanár utasításait maradéktalanul be kell tartani.

A szülő, gondviselő felelőssége szintén változatlan, a tanulónak most digitális, virtuális iskolában kell folytatnia tanulmányait. Panasz esetén, ha a tanuló nem teljesiti a digitális tanrendben lévő kötelezettségeit, felvesszük a kapcsolatot a törvényes képviselővel, gyámmal és kivizsgáljuk az okát.  A szülőknek, tanulóknak otthon gondoskodniuk kell arról, hogy a távoktatás, online oktatás zavartalanul folyhasson. Egy, a tanulás céljainak megfelelő, nyugodt, csendes szobára, megfelelő internetkapcsolatra és az elektronikus tartalmak megjelenítésére alkalmas eszközökre van szükség. Ezek hiányában fel kell venni a kapcsolatot az iskolával.

A digitális oktatás bevezetésével elmaradtak a kitűzött, vállalt programjaink az idei tanévre, de ezek utólag pótlásra kerülnek.

 

Szekszárd, 2020.április 29. 

                                                                                                                                             Angyalné Szenek Viktória

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva