Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Pályázatok / GINOP 6.2.3 / Fejlesztési területek / 6. (Tanórán kívüli) Közösségfejlesztő, közösségformáló tevékenységek centrum szintű munkacsoport

6. (Tanórán kívüli) Közösségfejlesztő, közösségformáló tevékenységek centrum szintű munkacsoport

GINOP 6.2.3.-17-2017-00038 lemorzsolódás csökkentése a Szekszárdi Szakképzési Centrum tagintézményeiben - 2018/2019. és 2019/2020. tanévek

Szekszárdi SZC Vendéglátó Szakképző Iskolája

06. Közösségfejlesztő, közösségformáló tevékenységek centrum szintű munkacsoport

Zárótanulmány - A program keretein belül megvalósult kiemelt feladatok összefoglalója

 

A 2018/2019-es tanévben a program keretein belül kiválasztásra került 25 fő 9. osztályos tanuló. Később ezekkel a gyerekekkel elkezdődött az együttműködés és beilleszkedésüket segítő programsorozat (A tanév végén 1 fő kikerült a programból.) A 2019/2020-as tanévben még 16 fő 9. osztályos tanulót vontunk be, így már 40 tanulóval zajlott a közös munkánk.

A munkacsoport kiemelt feladata: Az intézmény életébe való bevonás erősítése, beilleszkedést, integrációt segítő projektek megvalósítása.

Ezen kívül még vállalt feladat volt még szakköri tevékenység, sportköri tevékenység, tehetséggondozó tevékenység működtetése is.

 

A megvalósult programok:

Mivel kiemelt feladat volt a gyerekek támogatása az iskolai. Elsődleges feladatnak tekintettük, hogy a mentorokkal együtt a programok során a gyerekek kötetlen, kreatív és szórakoztató tevékenységekben is részt tudjanak venni és meg tudják mutatni a tehetségüket, megismerjük a képességeiket más területen is, így több sikerélményt és figyelmet is kaphattak. A különböző programok során mindig kiemelt fontossággal kezeltük, hogy a mentorált gyerekek kisebb megbízásokat kapjanak, hogy magukénak érezzék az iskolai életet és elismerésben, sikerekben is legyen részük.

Az iskolai életbe való bevonást segítő megvalósult programjaink:

  1. 2019-2020-as tanévben először került megrendezésre a gólya táborunk. Már régóta szerettük volna megvalósítani és egy nagyon jó hangulatú sikeres programot indítottunk el. A gyerekek különböző játékos és szakmai feladatok során ismerkedhettek meg a tanárokkal és az új osztálytársakkal még az iskola elött. Ezt a programot szeretnénk folytatni a jövőben is a pozitív visszajelzések miatt.
  2. A 2018-2019-es évben is megrendezésre került a szecskaavató programunk. Az osztályprodukciók és a kreatív, együttműködést segítő programok mindig nagyon várt és sikeres műsort hoz. A gyerekek teljesen más környezetben, játékos vagy épp művészi területen is meg tudják mutatni a személyiségüket, kreativitásukat és részeseivé válnak a közösségnek és az iskolának is a hagyományos szecska eskü letétele után.
  3. A 2018-2019-es és a 2019-202-as tanévben is sikeresen és jó hangulatban rendeztük meg a Halloween partinkat. A mentoráltak külön meghívásban is részesültek, mivel egy újabb lehetőség volt bevonni őket a szervezésbe és a csapatépítést segítő kézműves és játékos feladatokba. A programokon Halloween jelmez versenyt, rajzpályázatot is hirdettünk és jellegzetes Halloween dekorációkkal és vendégváró falatokkal és ételekkel fogadtuk a gyerekeket. A DÖK és a mentorált gyerekek együtt készítik el a Halloween-i dekorációkat a folyosón és teremben is minden éveben.
  4. A 2018-2019-es és a 2019-2020-as tanévben is megrendezésre került az adventi, karácsonyváró kézműves és játékos foglalkozás a mentorált tanulók és mentortanáraik részére. A közös alkotás, játék és vendégváró ételekkel és italokkal segítettük a kapcsolatok elmélyülését és a tehetségük gondozását. A folyosóra is közösen készítettünk adventi dekorációt a gyerekekkel.
  5. A 2018-2019-es és a 2019-2020-as tanévben is megrendeztük az iskola Mikulás programunkat. Mindig a végzős gimnáziumi tanulók tekintik saját feladatuknak az Mikulás program lebonyolítását. Mikulásnak és krampuszonknak öltözve keresik fel az összes osztályt és személyesen minden diáknak szaloncukrot adnak. Aznap az iskola rádióban is a Mikulás hangulatát idéző zenéket játszanak és az iskolai Mikulás és csapata is zenével kísérve kopogtatnak be az órákra. Ezzel is kicsit megajándékozzák a gyerekeket nevetéssel és jó hangulattal.
  6. A 2018-2019-es és a 2019-2020-as tanévben is megrendezésre került a karácsonyi projektnapunk. Ezen a napon a gyerekek a saját osztályukkal karácsonyi hangulatban töltenek el egy délelőttöt különböző karácsonyi feladatok megoldásával, filmek megtekintésével. Erre a napra hirdetjük meg a karácsonyi teremdekorációs versenyünket is. Így a gyerekek közösen készítenek karácsonyi díszeket és dekorálják fel a termüket. Az első három helyezett osztály értékes jutalmakat kap, fődíjként a cukrászok által készített karácsonyi tortával, amit el is fogyaszthatnak.
  7. A 2018-2019-es és a 2019-2020-as tanévben is megrendezésre került a Valentin napi partink, ahol a gyerekeket vendégváró falatok és italok, játékos feladatok, zene és igazi Valentin hangulatot idéző zene is szólt az iskolarádió és a DÖK együttműködésével.
  8. A 2018-2019-es évben megrendeztük a Húsvéti kézműves játszóházat a mentorált tanulók részére. A 2019-2020-as évben nem tudtuk megrendezni a koronavírus járvány miatt. A program során a tavalyi évben sok szép munka, közös alkotás született a mentorált tanulók és a mentoráltak által.
  9. A 2018-2019-es tanévben sikeresen megrendeztük a Diáknapot az iskola tanulói számára sok érdekes porgrammal, közösségépítő játékos feladatokkal, főzőversennyel és a hangulatot segítő zenei műsorral az iskolarádió és a DÖK segítségével. A 2019-2020-as tanévben sajnos a koronavírus járvány miatt ezt a programot sem tudtuk megrendezni.

Az iskolában a Barista szakkörünk mind a két tanév során folyamatosan működött az év során. Az iskolai egyéb rendezvényeken is megjelentek a tanulók a tudásukat bizonyítva a felkészítő tanáruk segítségével, mint például nyíltnapokon, szakmák éjszakáján.

A 2018-209-es és a 2019-2020-as tanévben is megrendezésre került az egész iskolát érintő sportnapunk. A sportcsarnokban rengeteg különböző sport, ügyességi feladat közül választhattak a diákok. Sokszínű, nagyon jól szerezett program, amiben rengeteg új élménnyel gazdagodnak a gyerekek. Kipróbálhatták a sakkot, dartsot, erőjátékokat, ügyességi kerékpáros feladatokat, pincér futást, focit, röplabdát, medicinlabdát, célba találós feladatokat és mindezek során pontokat szerezhettek mind az osztályuknak, mind saját maguknak. Végül a legeredményesebb tanulók jutalomban is részesülhettek.

A tehetséggondozás területén sokféle program lehetőséget biztosítottunk a tanulóknak.

Humán/reál területen:

A 2018-2019-es és a 2019-2020-as évben is megvalósult a közhasznú civil szervezetekkel történő együttműködés az iskolánkban.

A programok megvalósítása során a programok plakátjait, fényképeit folyamatosan megosztottuk az iskola honlapján és facebook oldalán is. Helyi hírként is megjelentek a helyi újságban is a gyerekek adománygyűjtő és egyéb sikeres programjaink is.

Szekszárd, 2020. április 26.                                                  Nagy Andrea

 

Programtervek

Diáknap programterv

Halloween programterv

Szecskaavató programterv 2019

Valentin nap programterv

Plakátok

2018-2019

DIÁKNAP plakát

FŐZŐS OKLEVÉL 1

halloween oklevél

HALLOWEEN plakát

HALLOWEEN RAJZPÁLYÁZAT plakát

HÚSVÉTI JÁTSZÓHÁZ plakát

KARÁCSONYI adománygyűjtés kutyamenhely plakát

karácsonyi Kézműves plakát

karácsonyi projektnap

karácsonyi RAJZPÁLYÁZAT plakát

SPORTNAP plakát

SZECSKAAVATÓ plakát

VALENTIN NAPI PARTI plakát

2019-2020

Adventi karácsonyváró kézműves

ADVENTI KÉZMŰVES

halloween oklevél

Halloween plakát web

Halloween plakát

Halloween plakát

Halloween rajzpályázat

karácsonyi kézműves

OKLEVÉL KARÁCSONY

OKLEVÉL SPORT 1

osztálydekorációs verseny

plakát valentin nap

sportnap plakát

Szecskaavató

Valentin nap

 

Adománygyűjtés plakát Vakok és Gyengénlátók

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva